Jakie drukarki 3D oferuje CadXpert?

Technologie Zakupy

Dowiedz się więcej o drukarce 3D na https://cadxpert.pl/drukarki-3d/

W ofercie CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, SLA i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie i urządzenia. Oszacowano, iż wykorzystując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można nieomalże o 90% zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony. Nadrzędne idee pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to gwarantowanie najwyższej jakości produktów i usług, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs tworzy bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w pionierskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest typem technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się bezproblemową obsługą oraz ergonomiczną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można błyskawicznie wydrukować identyczne prototypy, co jest nadzwyczaj pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w najrozmaitszych gałęziach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Wydruk jest dokładny i solidny, a w trakcie procesu drukowania nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie pojawiają się wypaczenia.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]