Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Sprawdź realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Szatersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednak ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować również w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a jednocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, a także spędza się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Dlatego więc wypada zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również przytulne. Dowolność ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia m.in. pełne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy włączyć coś w telewizji, bądź jego delikatne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – niezwykle łatwe czyszczenie

Możliwość regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże również z innego powodu – za ich sprawą można skutecznie regulować temperaturę pokoju, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku shuttersy lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w fałdkach firanek, a ich czyszczenie jest bardzo łatwe i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]