Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Zainteresowany shuttersami w salonie? Kliknij tutaj.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć także w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia oraz podejmują tu gości. Z tego powodu wypada zadbać, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale jednocześnie wygodny. Opcja wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia np. częściowe jego ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego zaciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie proste czyszczenie

Swoboda regulacji przenikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak także z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, natomiast w trakcie zimy dłużej utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego okiennice typu shutters tworzą efektywną barierę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich konserwacja jest bardzo łatwa i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]