Najważniejsze cechy anteny naziemnej

Zakupy

Jeśli chcesz kupić antenę DVB T, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, należy zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej wyjątkowo szeroki. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, odznaczają się również wysoką wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zastosować. Należy pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]