Nawilż skórę kremami przeciwzmarszczkowymi do twarzy

Kosmetyki Zakupy

Dowiedz się więcej o kremach przeciwzmarszczkowych do twarzy.

Także młoda cera bez wyprysków potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować procesy wyniszczania się tkanek i tym samym dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. Głównie ma to odniesienie do cery twarzy, która jest w największym stopniu narażona na tworzenie się niekorzystnych zmian, wśród których zmarszczki są wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego tak ważne jest, aby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do typu skóry i wieku. Szczęśliwie nie jest to skomplikowane, bowiem na rynku obecne są kosmetyki dopasowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki mają skład?

Jednym z głównych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – czynnikzespalający cząstki wody i tym sposobem uniemożliwiający jej utratę, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kosmetyki tego typu zawierają także ceramidy – tłuszcze, które też przeciwdziałają utracie wody dzięki temu, że zapełniają przestrzenie pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Znaczącym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest też skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i pozostałe niekorzystne czynniki, a jednocześnie pozwala substancjom odżywczym dotrzeć w głąb.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka typów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, dla którego przeznaczony jest konkretny kosmetyk. Przy jego doborze powinno się również zwrócić uwagę, do pielęgnacji jakiej partii ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]