Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Chcesz kupić okiennice wewnętrzne shutters? Zobacz tutaj.

Projektując wystrój domu, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. W większości wypadków wybiera się klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które nieraz zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są shuttersy

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się i można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji lokatorów. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z drewna. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością widziała je w telewizji czy w kinie, bowiem tego typu okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w RPA czy w krajach śródziemnomorskich.

Praktyczne zastosowanie shuttersów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można kontrolować użycie promieni słonecznych: latem hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader ciekawy wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość domu. Warto również uwydatnić, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez użycia sznurów, co posiadacze psotliwych zwierzaków oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]