Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Zamów lampę solną na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a czasami nabywamy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w trzech odcieniach

Lampy solne ładnie wyglądają i bez problemu dopasujemy je do wystroju mieszkania, gdyż są dostępne w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma brył kamiennych o takiej samej siatce krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im różne formy, na przykład piramidy bądź sześcianu.

Lampa solna – z jej pomocą łatwiej się uspokoisz

Wiele osób wierzy, że lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania jonów ujemnych, które równoważą te wytwarzane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki dają te lampy, jest łagodny i kojący, dlatego poleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego że przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]