Nie wiesz jaki kask na motor kupić? Sprawdź nasz poradnik

Motoryzacja Rekreacja, hobby, sport Zakupy

Jeśli szukasz kasku na motor, odwiedź tę stronę.

Pasjonaci jednośladów wiedzą, że fundamentem posiadania choć krzty bezpieczeństwa podczas jazdy jest nałożenie kasku. Nieważne, czy wykorzystujemy motor okazjonalnie, czy jest on naszym głównym środkiem transportu – na każdą jazdę musimy ubrać kask motocyklowy, dlatego że takie zobowiązanie narzucają nam przepisy kodeksu drogowego. Ich złamanie grozi nałożeniem mandatu i punktów karnych, jednakże może mieć także daleko poważniejsze następstwa – w razie wypadku prowadzący (albo jego pasażer) bez kasku wystawiają się na ogromne urazy, a niejednokrotnie i śmierć.

Crossowe i szczękowe – typy kasków motocyklowych

Kaski na motor odróżniają się od siebie wyglądem i zastosowaniem. Istnieją cztery główne kategorie kasków:
Kaski szczękowe – ich nazwa wywodzi się od tego, iż posiadają poruszający się (opuszczany i podnoszony) moduł części szczękowej. To sprawia, że są komfortowe – można w nich bez trudu zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy zjeść bez konieczności zdejmowania kasku.
Kaski integralne są uniwersalne i tym samym chyba najczęściej noszone przez motocyklistów, ponieważ można ich używać do jazdy na motocyklu sportowym, szosowym, jak również na skuterze. Ich reprezentatywną własnością jest jednolita budowa, co powoduje, iż są one uznawane za bardzo bezpieczne, choć nie najwygodniejsze.
Kaski crossowe, czyli kaski off-road bądź enduro, to kaski zapewniające maksymalny poziom bezpieczeństwa, które wykorzystywane są do jazdy w terenie. Cechują się bardziej aerodynamicznym kształtem, brakiem szybki oraz niewielką waga. By z niego korzystać należy zaopatrzyć się również w gogle.
Kaski otwarte nie mają w ogóle części ochraniającej szczękę – skorupa ochrania jedynie górną część głowy. Nie mają dużej wagi, ale nie zapewniają dużego poziomu ochrony, stąd przeznaczone są dla osób poruszających się na motorach rozwijających niską prędkość (np. cruisery) oraz na skuterach.

Zamawiamy kask motocyklowy – co należy sprawdzić?

Szukając kasku na motor pamiętajmy, iż po polskich drogach można jeździć tylko z kaskami posiadającymi homologację, toteż dopytajmy o to zawsze przed zakupem. Oprócz tego zwróćmy uwagę między innymi na to czy wypatrzony przez nas kask jest odpowiednio dopasowany do głowy, czy wizjer jest klarowny i odporny na zarysowania i czy jego ciężar nam odpowiada i nie wywołuje dyskomfortu.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]