Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Problem pułu zawieszonego w atmosferze zagościł już w świadomości statystycznego Polaka i rzadko bywa lekceważony. Mieszkańca naszego kraju mają świadomość, że jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma spory wpływ na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek dopóki nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość na krajowym rynku

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko obecności dużego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój licznych schorzeń układu oddechowego narażeni są szczególnie rezydenci dużych miast oraz terenów w sąsiedztwie fabryk wydzielających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu osłabić niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie coś nowego na rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak m.in. AirFree, Blueair czy GREE, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów. Co kluczowe, poza eliminacją z powietrza cząsteczek pyłu, często mają one też inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez problemu dobierzemy urządzenie najlepsze do danej kubatury pokoju. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, zatem bez wysiłku można przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą powodować rozmaite choroby czy też reakcje uczuleniowe, jak również groźny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym przynosi lepszy sen. Część oczyszczaczy posiada też czujniki wykrywające obecność dwutlenku węgla. Korzystanie z oczyszczacza powietrza poleca się zwłaszcza osobom podatnym na alergie.