Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Tematyka żywnościowa Wszystko o zdrowiu Zakupy

Chcesz kupić sok z kiszonej kapusty? Koniecznie odwiedź ten adres.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znowu powróciły do menu Polaków. Do kapusty i ogórków dołączają także inne, do tej pory mniej popularne warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach fermentowanej żywności nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak kefir, kombucza czy rozmaitego typu zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Głównie te ostatnie są warte uwagi – pozwalają w nieskomplikowany i szybki sposób wprowadzić do naszego organizmu substancje niezastąpione dla jego poprawnego funkcjonowania.

Jakie witaminy kryje sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający dużo substancji oddziałujących zbawiennie na nasze zdrowie. Najistotniejszym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź inny kiszonek to także skarbnica witamin. Godna uwagi jest głównie wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie 150 ml tego napoju zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witaminy K i P, witamin z grupy B, a także wysokie stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego trzeba go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Na domiar tego nagromadzenie witamin polepsza działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają radzić sobie z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność lub wrzody żołądka. Działają one też osłonowo w czasie leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]