Sztylpy i czapsy – co wybrać do jazdy konnej?

Rekreacja, hobby, sport Zakupy

Jeśli chcesz nabyć sztylpy skórzane, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Są zatem zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]