Wybieramy buty motocyklowe

Motoryzacja Rekreacja, hobby, sport Zakupy

Kup motocyklowe buty.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i inne części odzieży dla motocyklistów, rewelacyjnie się prezentują i z pewnością wiele osób chce je mieć z powodu samego ich designu. Niemniej jednak ich elementarnymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem oraz zagwarantowanie ochrony goleni i stopy w razie możliwego wypadku.

Czym charakteryzują się popularne rodzaje butów motocyklowych?

Kłopot z tym, jakie buty na motor będą stosowne, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi znajdziemy kilka typów obuwia. To głównie:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są perfekcyjne na spokojną, dość wolną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest znacznie mniejsze, w związku z tym osłona stopy nie jest w nich priorytetem. Ich zaletą jest natomiast wyjątkowy komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie jedziemy na motorze albo skuterze.
2. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na trasach szybkiego ruchu, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo urazów oraz wypadków jest bez wątpienia większe. Buty na motocykl tego typu wyposażone są w liczne zabezpieczenia redukujące ryzyko skaleczenia skóry i złamania kości goleni czy stopy. Te buty są wysokie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać bez pojazdu.
3. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Kończą się powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wykonane są z tworzyw chroniących nogę przed wilgocią.

Buty na motor – poproś o radę doświadczonego kierowcę

Wybierając buty na motocykl należy w pierwszej kolejności ustalić, jakie ma być ich główne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich w trasie może skończyć się bolesnymi urazami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro noszone tylko do przemieszczania się po mieście, będą może wyglądały wspaniale, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Zadaniem obuwia motocyklowego, zresztą jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest ochrona zdrowia kierowcy oraz podwyższenie bezpieczeństwa jazdy, z tej przyczyny jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest wyjątkowo ważna. Kupujmy więc buty na motor uznanych producentów. W razie niepewności powinno się zawsze skorzystać z wskazówki bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy wykonać zakup butów.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]