Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Motoryzacja Zakupy

Jeśli chcesz zamówić bagażnik na relingi, skieruj się tu.

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem deski snowboardowe, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]